| Hellobello a întrebat:

Daca fac hemoleucograma se vede daca sunt insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu. Trebuie sa faci bHCG ca sa se vada daca esti insarcinata

| MihaiNicu23 a răspuns:

La aceasta analiza nu se poate vedea daca esti gravida.

| Hellobello explică (pentru MihaiNicu23):

Va rog sa-mi raspundeti la intrebarea asta, va implor. E doar un cuvant : da sau nu. La o ecografie abdomino-pelvina se vede sarcina de 16 saptamanai daca nu ii spun medicului despre ea? Am facut o ecografie si doctorul nu mi-a spus nimic de o sarcina. Nu se vede la ecografia asta sau nu mi-a spus pentru ca nu sunt?

| Duzzi a răspuns:

Bună. http://m.gandul.info/......a-14340610 Ai aici toate informațiile, inclusiv de ce ai precizat tu. Hemoleucograma se face și la sarcină, în fiecare trimestru, pentru o sarcină corectă. Eu am citit de pe mai multe site-uri și asta am primit, asta am răspuns. Cel mai bine mai cauți niște răspunsuri, iar dacă nu ești sigură mergi la medic (ceea ce ar fi recomandat). O sarcină ușoară!