| Anonima55512347 a întrebat:

Daca fac un test de anticorpi pentru covid la o clinica si imi reiese ca am anticorpi voi primi certificatul verde sau voi primi ceva document care arata ca am anticorpi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti primii certificatul verde, acela oferindu-se numai daca faci vaccinul, dar poti primii o adeverinta ca ai trecut prin boala, valabila numai 180 zile, de la data cand ai avut covidul.

| Alinailies a răspuns (pentru Violleta2022):

Cine eliberează adeverinta?
Sunt în aceeași situație (am rez analizelor și am anticorpi dar n-am certificat verde).
Multumesc!

| Anonima55512347 explică (pentru Violleta2022):

Ok. Mersii pentru răspuns.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai sa primesti certificat verde dupa analize.
certificatul verde pentru ca ai trecut prin boala se obtine doar daca ai avut un test pozitiv inregistrat la DSP nu dupa analize de anticorpi