| DanielDanny a întrebat:

Cat e valabil certificatul verde facut prin test in clinica?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Restul PCR este valabil 72 de ore iar cel rapid 48 de ore.

| Lioana a răspuns:

Nu primesti certificat verde in urma testului. Primesti rezultatul testului care e valabil 2 sau 3 zile, in functie de tipul testului.

| Lukasssz a răspuns:

2 zile.

| Iote a răspuns:

Sunt 2 lucruri diferite:
-certificat verde dupa vaccinare
-testul covid
Ce te intereseaza de fapt?

| 1997onur a răspuns:

La mine este valabil pana in Aprilie 2022

L-am făcut in August 2021 data nu mai tin minte

| Anuskaa a răspuns (pentru 1997onur):

E valabil 2 sau 3 zile, depinde de test, nu cred ca ai citit cu atentie intrebarea, nu e vorba de vaccin.

| 1997onur a răspuns (pentru Anuskaa):

Im cer scuze cu adevărat am înțeles greșit