| ionutzgadja18 a întrebat:

Daca faci tractiuni la bara fixa (desigur corecte) ai sanse sa cresti in inaltime? Aud foarte multa lume care spune asta... nu stiu ce sa mai cred. Cine imi dai o explicatie corecta primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Deci faza cu cresterea in inaltime cu ajutorul sportului e o mare porcarie. Nu ai cum sa cresti in inaltime cu ajutorul a nimic si a nimanui. Oasele si muschii au propriul lor stil de dezvoltare, poti sa stai tota viata agat de o bara de metal si tot nu o sa cresti decat cativa milimetri. Inotul nu face decat sa iti creasca rezistenta. Si vezi toti basketbalisti inalti si crezi ca basketul i-a facut asa dar ei si daca nu ar fi practicat acest sport tot asa de inalti ajungeau.

| LolaLollita a răspuns:

Din ce am auzit eu, de la tractiuni, daca e sa cresti, vei creste putin si greu.
Recomand inotul si baschetul.