| Michelleolivia032 a întrebat:

Chiar crești făcând tracțiuni regulat-60 sau 120 după cum am înțeles ca este normal și benefic?
A mai încercat cineva? Chiar a funcționat? Vreau sa știu dacă a fost de folos cu ceva pe lângă faptul ca v-ați mărit spatele.
Menționez ca sunt fata și încă n-am început și intenționez ca sapt viitoare sa îmi comanda o bara de tracțiuni pe care o voi fixa în casa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Michelleolivia032 explică:

Acum am 16 ani și 1, 74

| ShisuiEtern a răspuns (pentru Michelleolivia032):

Esti ok la 16 ani, chiar ok. stai calmă, mai ai timp sa crești, eu gen am crescut si la 19 ani. nu ai de ce sa te îngrijorezi

| ShisuiEtern a răspuns:

Intr-un fel chiar te ajuta să crești dar daca genetic ti-ai atins limita totul este in zadar. Gen daca părinții tăi au 1, 75 si 1, 7 iar tu ai 1, 68 nu te apuca degeaba, dar totusi e sanatos sa mai faci mișcare

| Michelleolivia032 explică (pentru ShisuiEtern):

Nu știu ce sa zic, ei au acum 1, 75 și 1, 70 mai spre bătrânețe (mama, 1, 75-48 ani și tata, 170 - 58 ani). In tinerețe au fost mai inaltuti.