| Raul8DSR a întrebat:

Daca faci tractiuni la bara cresti?

7 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Eu am inteles ca cineva a crescut cativa cm tinandu-se de bara si cu greutati prinse de picioare. In legatura cu tractiunile cred ca te ajuta sa cresti dar nu prea mult, mai bine mergi la basket, inot.

| helpu a răspuns:

Cand faci trantiuni iti dezvolti sapatele (muschiul spatelui). Si bi cepsul si tricepsul...depinde ce tip de tractiuni. Dar in inaltime nu. Ti se dezvolta doar musculaturawinking

| Bogdan9183 a răspuns:

Nu. Astea te ajuta sa-ti dezvolti musculatura. Nu au nicio legatura cu lungirea oaselor sau orice legat de crestere.

| herbalist a răspuns:

In inaltime nu dar in latime dawinking

| puffika a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| Fafi a răspuns:

DAA! eu in 2 luni jumate am crescut 2 cm...si numai facand tractiunibig grin