| missReckless a întrebat:

Dacă fumezi, o să se vadă asta la analizele de sânge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Din analizele obisnuite, in mod normal, nu se va afla, daca fumezi sau nu. Se va observa insa, daca ti se va face o radiografie a plamanilor. Dar trebuie sa fii un fumator inrait.

P. S. mai bine, lasa-te!winking

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu iese în analize de sânge iar radiografia pulmonară nu spune nici ea doar dacă ai vreo afecțiune.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Nu, nu se poate decela nicotina din sange la analizele uzuale. In schimb, o radiografie pulmonara decopera imediat viciul!

NOname
| NOname a răspuns:

@☮BrainDamage, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! Numai bine! Si nu mai fuma!winking

| Blackwoman27 a răspuns:

Da

| Slow a răspuns:

Da, in analize va iesi ca ai nicotina in sange. Oricum, nicotina 100% iese din corp abia dupa 5 ani (in care nu mai pui deloc gura pe tigari).

| filaret03 a răspuns:

Nu nu iese in analiza nu-ti face griji n-are cum numa daca vrea sa te vada la plamani

| Gionell a răspuns:

Da

| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu, nu are nici o treaba.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Nu, n-o sa se vada.

| CeaoS a răspuns:

Nu

| coco_6884 a răspuns:

Nu se vede la analize daca te lasi si bei mult lapte...credema iti trece intr-o luna