| Blackwoman27 a întrebat:

Daca iau calciu fiole nu o sa mai am o menstruatie abundenta? cam cand ar trebui luate acestea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

DA, a fost mai bine că NU l-ai luat ( dacă ţi l-a recomandat pentru menstruaţia abundentă )!

Pediatra NU prea are cunoştinţe de ginecologie...

În acestă situaţie, cel mai indicat este să mergi la un control ginecologic.

O seară frumoasă.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai încerca cu toate "prostiile" auzite pe net, că DOAR îţi vei deregla menstra şi vei ajunge la probleme mai grave!

Mai bine mergi la un control ginecologic, deoarece menstruaţia abundentă ( lunară ) poate fi efectul unor afecţiuni care trebuie depistate şi tratate.

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| Blackwoman27 explică (pentru bursuc001):

Atunci a fost mai bine ca nu am luat o doamna doctor pediatru mi-a dat sa iau si nu ma lasa deloc in pace, ii ziceam ca nu iau toate prostiile straight face pana cand am mintit ca l-am luat si m-a lasat in pace o data. Ca numai ciclul meu nu ar procupao pe ea.

| Blackwoman27 explică (pentru Blackwoman27):

Erau fiole de gluconat de calciu.

| bursuc001 a răspuns (pentru Blackwoman27):

DA, a fost mai bine că NU l-ai luat ( dacă ţi l-a recomandat pentru menstruaţia abundentă )!

Pediatra NU prea are cunoştinţe de ginecologie...

În acestă situaţie, cel mai indicat este să mergi la un control ginecologic.

O seară frumoasă.

| DeehhCarla a răspuns:

Nu mai mult de 4, ai grija