| LifeIsColour a întrebat:

De o luna,am inceput sa am ameteli cand ma ridic de jos,greata in fiecare dimineata, dureri musculare[si la maini si la picioare] si stari de somnolenta in fiecare zi, oboseala.Despre ce credeti ca ar putea fi vorba? Ma gandeam sa merg sa imi fac niste analize, mai ales ca luna trecuta, am avut menstruatie abundenta timp de 8 zile,cheaguri etc,am fost la ginecolog si m-a sfatuit sa iau cat de mult calciu si fier pot,am luat fiole de fier si calciu+magneziu+zinc,iar acum mi-am luat Centrum,am o luna de cand iau toate aceste medicamente si am avut zile in care chiar luam cate doua pastile de calciu,magneziu si zinc, plus acele fiole de fier pe care acum le-am terminat, dar ametelile tot nu dispar.

Răspuns Câştigător
| Anddreee a răspuns:

Poate esti anemica thinking adica lipsa de globule rosii si fier, ceva de genu; aceasta tot asa prezinta ca simptome oboseala, ameteli la ridicare. Mai bine faci analize, va fi mai clar.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! incearca sa ajungi la medicul de familie, poate fi vorba de o anemie foarte crescuta, o boala de plaman, fiere etc..nu ezita, si cere un sfat unui om avizat, aici sut pareri diferite.
Ai grija de tine si o zi frumoasa sa ai!

| LifeIsColour explică:

Mersi pentru raspunsuri:*

| Anisia_4385 a răspuns:

Daca ai posibilitate consulta mai multi medici, nu cauta raspuns pe net si nici nu pune in aplicare ce citesti pe net. trebuie sa vezi ce iti spun mai multi doctori, ca sa compari rezultatele, e posibil ca unii medici sa nu gaseasca afectiunea sau sa nu puna diagnosticul corect. asta e metoda in ziua de azibig grin