| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau Euthyrox pot sa raman insarcinata? Pot sa mai iau medicamentul sau intrerup tratamentul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la endocrinologul care ti-a recomandat medicamentul. O sarcina iti poate da peste cap grav functia tiroidiana. Cu ajutorul medicului, veti stabili ce trebuie facut ca sa ai o sarcina fara evenimente si un copilas sanatos.

1 răspuns:
| Filip23 a răspuns:

Este un risc, sa stii...