| AvalohAlyn a întrebat:

Daca iau multivitamine efervescente de capul meu ce se poate intampla? Nu prea am dieta bogata in legume și fructe, nu prea îmi plac multe și de aia le iau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai aport de vitamine din alimentație este greu să faci supradozaj, din administrare de suplimente este mult mai ușor.

| Donsavas a răspuns:

Dacă ai o dieta săracă în alimente, le poti folosi linistit.

| AvalohAlyn explică (pentru Donsavas):

Nu prea mananc legume si fructe, celelalte alimente le mananc destul.

| IoanaAnna a răspuns:

Nu se intampla nimic, poti lua una pe zi