| Anonim6282 a întrebat:

Dacă iau pilule cu estrogen imi cresc sânii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti creste si mai mult par pe corp. Nu se administreaza fara recomandarea medicului.

| NLS a răspuns:

Dacă ar fi atât de simplu,
Cam 70% dintre femei ar avea dureri de spate.
Restul de 30% fie stau prea prost cu banii pentru a-și permite pilulele, fie nu le pasa, fie sunt mulțumite cu ce au deja.
Gena contează cel mai mult, însă după prima sarcina de regula cresc.

| AlexandruInu a răspuns:

Buna,nu lua nimic pana nu consulti un medic,chiar si asa nu te grabi sa te indopi cu pastile, marimea sanilor nu se rezolva cu pastile, sunt mai multe cauze ce influenteaza cresterea, alimentatia, stilul de viata, gena mamei