| IgoToHellForThis a întrebat:

Daca fac multe flotari.Nu imi mai cresc sanii? rolling on the floor.Si de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Nu este adevărat. Creşterea sânilor nu sunt influenţaţi.straight face

| KamyKaze666 a răspuns:

Pai nu cresc dar vei fi o fata frumos "sculptata" findca sani nu se vor lasa in jos si nu va fi nevoie se porti bustiera pentru asta

Răspuns utilizator avertizat
| DLeonard a răspuns:

Buna,

Cresterea sanilor nu este influentata de flotari. Unele flotari te pot ajuta chiar la tonifierea si marirea sanilor.

| InViataReala a răspuns:

Nu e adevarat!

| GeorgeOOO a răspuns:

Desigur ca o sa creasca dar o sa se defineasca si o sa fie numai muschi. tari ca piatra si nu este prea bine.

| DoraFarascortisoara a răspuns:

Daca nu porti sutien deloc, iti cresc sanii. Daca faci flotari, ti se dezvolta muschii mainiilor si pectoralii. Sanii in sine sunt niste pungulite de grasime. Daca tu ai numai muschi si deloc grasime, mai ai muschii? big grin

| DoraFarascortisoara a răspuns (pentru DoraFarascortisoara):

Ma scuzi, corectez, daca ai numai muschi si deloc grasime, mai ai sani?

| IgoToHellForThis explică (pentru DoraFarascortisoara):

Grasimea nu are nici o legatura cu formarea sanilor.^-^ e doar un mit.

| DoraFarascortisoara a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

Daca e doar un mit, sportivele de ce nu au sani? De ce, pana sa ma las de scrima, nu aveam sani?

| IgoToHellForThis explică (pentru DoraFarascortisoara):

Grăsimea se poate depune și în zona pieptului, scapi destul de greu de ea, dar nu dă volum sânilor, pentru că nu se depune în ei, ci în spatele lor.

În orice caz, dacă te îngrași, sânii nu vor părea mai mari, doar tendința lor de a se lăsa va fi mai mare.

.

| Gabilsson a răspuns (pentru DoraFarascortisoara):

Ce spui tu ca sunt sanii?!?

| DoraFarascortisoara a răspuns (pentru Gabilsson):

In jurul varstei de 20 de ani, sanii unei femei sunt formati din grasime, glande mamare si colagen. Odata cu varsta insa, glandele mamare si colagenul se diminueaza, lasand loc grasimii. Sau silicoan, mai nou. Nu stiai?

| IgoToHellForThis explică (pentru DoraFarascortisoara):

O_O daca silicoanele sunt din grasime de ce se mai numesc silicoane? rolling on the floor).E un pic cam ciudat sa spui a sanii sunt din grasime deoarece nu cred ca s'ar mai face cancer la san daca ar fi din grasime;] si intainte sa susti asa ceva documenteazate :p.Crezi ce vrei.

| DoraFarascortisoara a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

Tu citesti ce am scris?