| cristi_8283 a întrebat:

Dacă m-a ințepat odată inima foarte tare, iar cand m-am ridicat in picioare imi simteam bataile inimii in cap si imi batea foarte repede, inseamna ca am facut atac de cord sau cv de genul? Dupa am fost la spital si nu mi au gasit nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiWeisz a răspuns:

Nu, cel mai probabil ai avut o extrasistola, daca ai consumat prea multa cafea, energizante, esti nedormit etc. La infract simteai o durere foarte puternica timp de cateva ore, nu era doar o intepatura, deci nu te panica.

| cristi_8283 explică (pentru AndreiWeisz):

E gravă asta?

| AndreiWeisz a răspuns (pentru cristi_8283):

Nu, se poate intampla fiziologic in acele conditii pe care ti le-am zis. Daca simti asta des, atunci ar trebui poate sa consulti un medic.

| cristi_8283 explică (pentru AndreiWeisz):

La medic mi-au gasit doar lipsa de calciu, gastrită cronică si reflux duodeno gastric

| AndreiWeisz a răspuns (pentru cristi_8283):

Lipsa de calciu afecteaza functia cardiaca de asemenea

10 răspunsuri:
| Carolina1972 a răspuns:

Buna! Vorbeste cu mama ta si du-te la medicul de familie..nustiu ce sa zic si eu am unele probeleme cu inima, uneori imi bate foarte tare si il simt. Ma speriu foarte repede si atunci imi bate inima foarte tare.

| KlArt a răspuns:

'Țevi înfundate' In functie de ce bei si ce mananci, uneori, sangele are densitati diferite in diferite parti ale corpului. Bea mai multa apawinking

| AndreiWeisz a răspuns (pentru KlArt):

Nu prea se intampla asa ceva laughing "tevile infundate" este denumirea pentru ateromatoza eventual, dar el e tanar, nu e cazul de asa ceva.

| Purplegirl101 a răspuns:

Nu a fost nimic grav eu patesc asta aproape zilnic! E doar de la stress sau oboseala sau chiar o sperietura pulsul creste si de aici iti simti'' inima batand in cap ''

| Hiperionn a răspuns:

E din cauza cafelelor, cola, pepsi, energizante, lasate de ele

| cristi_8283 explică:

Si acum ma inteapa si imi bate tare cateodata, si mi e frica de