| LoVePiNk1998 a întrebat:

Acum o saptamana m-am operat de apendicita. Am voie iaurt cu fructe? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Iaurt simplu cred că ai voie!
Discută cu medicul care te-a operat, că ăla se pricepe mai bine.

| mona a răspuns:

Cel natur poate

| BiuL a răspuns:

Si eu m-am operat acum doua luni, nu mi-a dat regim, mi-a zis doar sa nu mananci chestiii foarte greele, cateva zile dupa operatie. iaurtul nu e greu, deci eu zic ca poti manca, oricum eu sincer am mancat de toate si nu am patit nimic, bineinteles nu in cantitati industriale.

| Anailyn a răspuns:

Nu, pentru ca poate contine urme de samburi. Cel mai indicat ar fi iaurt. Si cam o luna de zile dureaza tratamentul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si gogosari murați

| Bumbu89 a răspuns:

Eu dupa 3 zile mancam orice laughing)