| sieupeaici1976 a întrebat:

Dacă m-am vaccinat antigripal și după jumătate de ora am luat un paracetamol ca să nu apară febra, scade eficienta vaccinului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Nu are treaba. Poti citi pe net in ce consta un vaccin. happy

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu scade nimic!

| GdX a răspuns:

Vaccinul consta in introducerea virusului in stare latenta in organism pentru a crea anticorpi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu lua pastile aiurea ca se anuleaza efectul vaccinului, trebuia sa il intrebi pe medicul care ti a facut vaccinul daca aveai voie sa i ei paracetamol, puteai sa mai astepti si tu pana maine sa i si faca efect vaccinul, dar de ce ai luat paracetamol daca ai facut vaccin antigripal?

| Catrice a răspuns:

N-are treabă, da' daca ai făcut vaccinul covid de la rusi cine știehee hee