| Robertmihai133 a întrebat:

Am o problema. Am 15 ani si intr-o seara am facut febra 39, 2. Din ziua aceea in afara ca am consumat supe, legume, fructe. Am băut ceaiuri terafflu care conține o cantitate mare de paracetamol. Am luat nurofen care nu are efect aproape deloc, supozitoare si tin sa mentionez ca din seara aia fratele meu imi schimba la 15 min șosete cu apa si oțet și pe burta la fel si o compresa cu apa rece pe frunte. Orice as lua scade putin după in scurt timp si am o durere imensă în gat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Te-ai covidit.
Tamiflu ar fi de luat. Este antiviral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea să fi contactat noul virus, dar nu e 100% sigur. Nu știu ce să-ți zic, contactează un medic.
Noi am avut virusul și ne-am tratat de acasă. Ca în epoca medievală. Ca boierimea, ce să mai. laughing

Ai mare grijă.
Și cel mai important e să nu te dai bătut, virusul acesta este foarte parșiv. Mulți s-au vindecat, și mulți de teamă au murit. Trebuie mai întâi de toamna să-ți fii tu doctor.
Ai grijă tu de tine, nu te baza pe alții!winking

| Robertmihai133 explică (pentru anonim_4396):

Sincer nu imi e fricahappy si sper sa ma vindec. Doar că nu imi place starea asta de leguma si ca nu pot dormi Eu locuiesc cu părinții și fratele meu, iar ei nu au nimic. oare sa am ghinionul ca doar eu sa reacționez la corona?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robertmihai133):

Nici să nu-ți fie pentru că o perioadă așa vei fi. Te vindeci și cu asta basta. Mergi mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*mai întâi de toate*