| Alexandjdj12334 a întrebat:

Dacă m-am zgariat într-un capăt de cui ruginit(nu capătul ascuțit al cuiului) dar nu m-am zgariat rău și nici nu a dat sângele deloc. Doar a dat puțin pielea de acolo, am dezinfectat cu săpun și spirt. Și locul acela are pe undeva pe la 1 mm lungime (nu adancime), pățesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu patesti nimic.Cind te zgirii foloseste apa oxigenata, e mai buna decat sapun si ce spui tu.

Deja esti terminata doar pentru nimic, ce ai face daca chiar te-ai taia, nu vreau sa ma gindesc laughing

| anonimg a răspuns:

Și dacă nu te spălai deloc în zona aceea tot nu pățeai nimic.
Fii deci liniștit.

| xhitarox a răspuns:

Daca spui ca e doar o zgarietura si nu o intepatura nu cred ca e vreo problema. dar ca sa fii sigur, daca incepi sa te simti rau ar fi mai bine sa mergi la medic.