| rlr09 a întrebat:

De vreo 2 zile ma doare rau burta... Poate sa fie apendicita? Alte simptome nu am, de ex: nu ma doare piciorul, nu imi vine sa vomit, nu am greata, pofta de mancare ste la fel ca de obicei.Eu zic ca am racit, nu ca am apendicita... Ce ziceti? Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

O durere de burta poate fi cauzata de multe afectiuni (gastrita, ulcer, colita, colecistita, pancreatita, apendicita, anexitas s.a.). Avand in vedere ca persista de doua zile si e de intensitate mare ar fi bine sa dai o fuga pana la medicul tau de familie.
http://www.i-medic.ro/simptome/durere-abdominala-acuta

| rlr09 explică (pentru doctoressa):

Maine dimineata o sa ma duc la doctor ca nu prea imi vine sa sun la 112... Si sa stiti ca sunt baiat, nu fata. Vreau sa va mai spun ca ma doare de 2 zile dar de aseara a inceput sa ma doara mai rau si ma doare toata burta nu doar in dreapta.

| rlr09 explică (pentru doctoressa):

Maine dimineata o sa ma duc la doctor ca nu prea imi vine sa sun la 112... Si sa stiti ca sunt baiat, nu fata.Vreau sa va mai spun ca ma doare de 2 zile dar de aseara a inceput sa ma doara mai rau si ma doare toata burta nu doar in dreapta .

7 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Poate inseamna multe lucruri. Primul pas este sa mergi la medicul tau de familie
http://mymed.ro/durerea-abdominala.html

| deedeetzi a răspuns:

Deja acele posibile simptome dau in alte parti, nu ca ai avea apendicita, ci ca ai fi gravida laughing Si...trebuie sa te doara in partea dreapta ca sa fie apendicele. Daca te doare toata burta, nu e de la el. Poate ai mancat ceva ce nu ti-a priit, nu stiu thinking Daca durerea persista, du-te la un doctor!

| tibi95cj a răspuns:

Iti recomand sa faci o vizita pe la medicul de familie big grin

| rlr09 explică:

Am zis doar ca ma doare burta si nu ma doare piciorul, nu imi sa vomit, nu am greata, pofta de mancare este la fel ca de obicei...Deci ma doare doar burta? Ce vi se par atatea simptome?

| CristinaCristinika123 a răspuns:

Si eu am avut aceleasi simtome si in general doar astea sunt sintompele pe care trebuie sa le ai...in cel imi bun caz consulta un medic

funda?