| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma enervez repede se considera o boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Boală de nervi.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar lipsa bunului simt si a inteligentei.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Foarte adevarat, lumea imi spune deseori ca n-am bun simt, prost nu m-a facut nimeni inca

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poate mai intai prostie, ca e boala sau nu nu se stie inca. Cei care se enerveaza o fac pentru ca nu merc treburile cum vor ei. Intrebare - Cum poti controla ceva daca nu te poti controla pe tine?

| FaraNumePls a răspuns:

Nu este o boala dar poți să stai liniștit că dacă continui cu enervatul nu prinzi 60 de ani laughing succes

| anonim_4396 explică (pentru FaraNumePls):

Perfect!
Am sa continui

| ALGator a răspuns:

Poate fi predispoziție genetică sau și deficit de autocontrol pe care nu l-ai rezolvat in anii mai mici.

| Adbbmsh a răspuns (pentru ALGator):

Subscriu, thumbs-up!
Cel mai bun raspuns.

| ALGator a răspuns (pentru ALGator):

Dar dacă mă uit în oglindă, nu ești singurul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa te apuci de un sport de contact.Pe mine m-a ajutat mult in controlul nervilor...

Răspuns utilizator avertizat
| TCosminn a răspuns:

Nu neaparat, dar se poate ajunge la boala.

| NotMyFault a răspuns:

Da. Ai probleme cu sisemul nervos central. Recomand niste MgB6.

| 2P a răspuns:

E un lucru bun si un avantaj in zilele noastre... daca te enervezi si nu permiti multe nu esti luat de prost

| Ada78 a răspuns:

Nu.Asta inseamna doar ca ai probleme de stapanire a furiei.

| Mefistofelicul a răspuns:

Impulsivitatea eu o consider un defect daca te enervezi intr-un moment foarte delicat probabil o sa fie cu consecinte de lunga durata.