| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma poate ajuta cineva, ce medicamente pot sa iau, fara sa fie nevoie de prescriptie medicala, impotriva menstruatiei abundente? mentionez ca am 17 ani si aceasta problema intervine foarte des.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti lua astfel de medicamente fara prescriptie medicala. Incearca sa mananci multe plante verzi, proaspete si sa faci sport. O sa-ti amelioreze simptomele, pana ajungi sa te vada un ginecolog.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu stiu daca exista asa ceva, aceste probleme sunt dupa cum este corpul fiecarei femei.Stiu insa ce NU trebuie sa iei cand esti la ciclu:aspirina si derivatele acesteia.Acestea fluidizeaza si mareste volumul de sange pierdut.

| tyana a răspuns:

Extract din mladite de zmeur.Este un produs naturist care are rezultate foarte bune in reglarea ciclului menstrual.

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, tictura de cretisoara.Pa