| Elena1234456 a întrebat:

Daca mananc 3 banane si un iaurt mare zuzu 3% grasime pe zi este mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Vrei sa ajungi anorexica? Stii ce se intampla cu "vedetele" din lumea modei, cate nu patesc asta, apoi sa se inbolnaveasca grav si sa moara, cand altele de varsta lor isi intemeiaza o familie si au grija de copilasii lor.
Apropo, vrei sa te bucuri de asta odata, sa tii bebelusul tau in brate, sa-l vezi cand este mai mare cum merge la scoala, sa-l vezi apoi cand ia diploma la terminarea facultatii, cand este in fata starii civile impreuna cu aleasa/alesul inimii lui/ei? Atunci nu te prosti, sanatatea e ultimul lucru de care sa-ti bati joc asa.

18 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu este mult, dar alege mancarea diversificata!

| mona a răspuns:

Nu este mult

| BiuL a răspuns:

E foarte putin. Ai grija sa nu faci acid la stomac.

| valentingb a răspuns:

Sper ca nu mananci doar asta, ar fi o mare greseala. Daca mai mananci si mancare adevarata, poate ca 3 banane sunt cam mult. Ai putea inlocui o banana cu un mar de exemplu, pentru a compensa efectul bananelor
(constipatia) cu efectul merelor neprocesate(laxativ).

| Upz0r3 a răspuns:

Nu e prea putin thinking

| mixxjim a răspuns:

Daca mananci doar asta e tocmai bine cat sa cazi din picioare pe strada si s-ajungi pe la urgente, cu perfuzii. Cine va invata toate prostiile-astea? Scoala n-ai, sa ai cu ce te ocupa, de-ti zboara mintea la asa prostii?

| LolaLollita a răspuns:

Daca mananci doar asta, e foarte gresit, putin si toate restul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din iaurt? Nuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de mari sunt bananele?

| Gabi19971983 a răspuns:

Din punctul de vedere al vitaminelor este mult! Ti-as recomanda o banana+un mar+(alt ceva gasesti tu)+acel iaurt(gol fara nimic).
Ps:Sa stii ca daca tu tii acesta dieta cu 3 banane pe zi nu va fi bine aunci cand va fi o sarbatoare si vei manca mai mult pentr ca pofta va creste din cauza vitaminelor bananelor!
Succes!

Funda?

| Okami23 a răspuns:

Nu mananci doar atat nu?
bananele sunt bune pentru corp si mai ales pentru stomac, la fel si iaurtul
nu cred ca ingrasa deloc(daca la asta te refereai)

| Flotzone a răspuns:

Este chiar putinwinking

| stoica1 a răspuns:

Nu este mult. E chiar bine.

| KooKoo a răspuns:

Da e prea mult laughing

| mosora2002 a răspuns:

Este foarte putin, nu te speria!

| RodicaGabriela a răspuns:

Prea mult, prea ca la tara...laughing)

| Mihai8549 a răspuns:

Alina, calculeaza cate kcal. au, un om matur(barbat) are nevoie de 2000-2500 pe cand o femeie 1500-2000 zilnic!
Daca ai pana in 14-16 ani iti pot ajunge 1500 big grin

| euu26 a răspuns:

Adica (mai explicita putin). Nu stiu ce poate fi in neregula, numai cu bananele sa ai grija sa nu faci exces de ele. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu happy.