| Derkes a întrebat:

Daca mananc crochete fara zahar de 491 de calorii este ok daca incerc sa slabesc? Sau fainoasele fara zahar de orice fel.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca mananci alea toate 491 calorii intr-o zi clar nu-s bune de slabit, trebuie sa-ti imparti mancarea in mai multe mese sarace caloric

| Simpatic a răspuns:

Cel mai simplu raport pentru slabire eu zic ca este urmatorul, sa arzi aproximativ atatea calorii cate ingeri. Stiu ca este dus la extrem dar asa poti slabi.Deci miscare (alergare) si cat mai putine calorii asta e cheie reusitei pentru a slabi. A si nu trebuie sa o faci brusc, adica inainte aveam 6 mese /zi cu grasimi multe, proteine etc si acum numai 2 mese/zi. 3 mese+2 gustari, adica putin si des.

| sierra1 a răspuns:

Am înțeles valoarea calorică dar cantitatea?

| Catrice a răspuns:

Depinde cate mănânci.
Făinoasele sunt făinoase, îngrașă cu sau fără zahar adăugat.

| tdy a răspuns:

Este ok, dar nu dupa ora 18 ca asa e cel mai bine.
Intra pe magazin play sau pe appstore si descarcă aplicația " my Fitness pal " aici iti poti seta cat vrei slabi si poti sa verifici cate grăsimi are fiecare mâncare prin scanarea codului qr.