| GrapeFlorian a întrebat:

Dau funda! Am 1.85 si 92kg. De mic am fost mai plinut sa spun asa. De mancat mananc putin pentru varsta mea, nu mananc zahar, fac sport cam 1h/zi dar tot nu slabesc. Ce modalitati de a arde calorii mai recomandati in afara de sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Reduci consumul, pentru mine merge de 3 ani incoace; poate cat crezi tu ca este putin este mult, nu avem de unde sti.

| Sn4k3 a răspuns:

Dieta e cea mai importanta, deci deficit caloric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate ai mai pus intrebare. Ca sa slabesti ai nevoie de deficit caloric. Daca nu slabesti inseamna ori ca nu esti in deficit ori nu ai rabdare. Nu slabesti un kilogram pe zi, asa cum nici nu te-ai ingrasat asa. Deci ori mai ai rabdare, peste cateva saptamani atunci sa spui daca slabesti sau nu, ori scazi caloriile. Nu exista "putin pentru varsta" de unde si pana unde are varsta de a face cu cat mananci? Ia 2 persoane de 15 ani, una are 1.50 si 38kg si altcineva are 2m si 100kg... ce e prea putin pentru unul e prea mult pentru altul. Conteaza cat este lentru TINE. Daca tu nu slabesti inseamna ca nu e putin.

| Alive99 a răspuns:

Salut.Recomand cat mai mult cardio si alergare cate 4-5 km pe seara cu un hanorac pe tine, neaparat hanorac.
Alta solutie ar fi sa te folosesti de kg alea si sa faci sala, ai putea arata bine.

| Alive99 a răspuns:

Si iti mai spun un lucru.tu esti mezomorf fratioare, va fi greu pentru corpul tau sa faca o schimbare