| deyutza_6928 a întrebat:

Daca mananc marar imi vor creste sanii?
Sunt disperata am 15 ani si nu am sani deloc. Mai trec si in clasa a9 a asi mi-e frica. Adica o sa-si bata joc de mine pentru ca sunt si slaba si as vrea sa-mi creasca sanii va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu cred. Ai sa vezi ca la liceu e alta "viata", vor exista mistouri, dar "batut joc" de ala ca in generala nu va mai fi. Atitudinea e tot ce conteaza, nu sanii/fundul/buzele. Accepta-te asa cum esti si totul va fi in regula. Citeam mai demult intr-o carte ca ceilalti te vad exact asa cum te vezi tu pe tine.winking

| blueangel99 a răspuns:

Stai! Te preocupă sânii? La vârsta asta? Stai cuminte, că o să se facă până vei avea un copil să-l alăptezi(că pentru. asta sunt sânii). Relax!

| DianaScorpio a răspuns:

Sanii mai au timp sa creasca. Doi la mana, sunt femei cu sanii foarte mici, asa este felul lor, nu toate ii au mari. Nu te mai stresa atat din cauza asta. In momentele importante din viata, sanii valoreaza mult prea putin.

| ICanSeeAll a răspuns:

Nu am auzit asa ceva. Nu o sa isi bata nimeni joc de tine. Relax.
Ai doar 15 ani.

| Chérrrie a răspuns:

Buna! Nu cred ca daca vei manca marar iti vor creste sani. Dar am auzit de o anume tinctura de marar. Da un search pe google si vei gasi cum poti sa o prepari. In plus, ai abia 15 ani mai ai timp sa te dezvolti. Capul sus si nu lasa ca aspectul fizic sa te domine pentru ca si atitudinea conteaza.
P.S SI eu am trecut in a IX-a si mie o frica de nu mai pot:-) iti urez noroc in prima zi de liceu.o zi frumoasa!

| 0000anonim0000 a răspuns:

Mai, esti in plina dezvoltare acum... nu iti mai face griji. Unele fete se dezvolta foarte foarte repede si la 13 ani sunt slabe rau de tot si cu ditamai laptariile, altele la 17 au sanii micuti, dar sunt proportionali cu restul corpului. Incearca sa te concentrezi pe invatat in a9-a, lasa baietii, lasa toate porcariile de genul asta. Nu ai nevoie inca. E naspa a9-a pana te obisnuiesti si pana iti dai seama ce fel de colegi ai. Incearca sa umbli cu fete, si vezi sa nu te vorbeasca pe la spate, sa nu fumeze, bea, umble in baruri, sa fie cat mai cuminti si sa fie de incredere. Pt. ca in clasa a9-a s-au apucat aproape toti de fumat.sa vada "cum e", sa umble in baruri, majoritatea si-au inceput viata sexuala pentru. ca asa a facut si "colega x", "colegul x" etc. Fereste-te de cei ca astia, si ai grija de tine... sanii se dezvolta pe parcurs, nu ai ce sa le faci. Poti sa mananci si o plantatie de marar, tot nu vor creste. O sa creasca natural, in timp, ai rabdare cu ei. Ai grija ce faci!