| Beth07 a întrebat:

Daca mi-am stors doua cosuri de pe barbie si a iesit puroiul, dar am apasat mai mult si a curs si sange fara sa-mi dau seama, o sa-mi apara cicatrici? Cum fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyung17 a răspuns:

Nu o sa apara nici o cicatrice, sangele ala care l-ai stors e sange mort. In mod normal daca tot iti storci un cos e chiar indicat sa iar si sangele ala. O sa ti se faca pielita, apoi se usca si dispare... Cateva zile tot o sa se vada, da nu ramane urma pe viata! La cate cosur mi-am stor deja toata fata nea ra fi un camp de cicatrice, dar nu e. E chiar frumos si lin. Nu te ingrijora! happy

1 răspuns:
| TnyBZ a răspuns:

Stai fara grija! Toti am avut si avem cosuri pe care le-am spart, si nu avem nimic. Daca nu te deranjeaza, e ok sa le lasi sa treaca singure, pentru ca mai lezezi din piele, dar in niciun caz nu o sa iti apara cicatrice.