| YourDailyApple a întrebat:

Daca ne abtinem foarte mult sa nu mergem la toaleta, putem face blocaj renal? Asa am auzit...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se poate. Vei face pur si simplu pe tine, fiindca vezica are o limita, cand nu mai poate suporta presiunea, sfincterul se deschide de la sine, fara sa-l mai poti controla.

4 răspunsuri:
| herbalist a răspuns:

Daca se intampla o data sau asa esti intr o situatie cand chiar nu poti nu dar daca se intampla de mai multe ori exista posiilitatea sa se intample si chestia asta. urina isi reia ciclul si oricum daca iti explic nu intelegi dar sfatul meu este sa nu se mai repete daca vrei sa fi sanatos(a)winking

| ioanaabt a răspuns:

Nu faci blocaj renal, dar ti cu timpul, daca nu mergi la toaleta cand trebuie, se slabesc muschii si vei face pur si simplu pe tine!

| CeZaR_2777 a răspuns:

NU.Pot aparea alte probleme dar nu blocaj renal.
Eu stiu ca blocajul renal apare datorita insuficientei renale acute (probleme cu inima, boli ce iti afecteaza rinichii in special), a unor probleme digestive.

| mikey89 a răspuns:

Dacă nu mergi tu la toaletă vine toaleta la tine, faci pe tine!