| pintilie21 a întrebat:

Daca nu depasesc numarul de calorii in fiecare zi nu ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Care numar de calorii, ca asta nu e unul fix, ci se calculeaza in functie de sex, varsta, greutate, inaltime.

Dar da... daca nu depasesti numarul de calorii calculate pentru tine atunci nu te ingrasi.

| Reek54 a răspuns:

Care numar de calorii?
Ala cum se spune? (barbati 2.00, si femei 1.500)?
Daca la acela te referi, trebuie sa faci si sport sau activitati fizice, ca poti sa nu depasesti tu acel nr. de calorii dar daca stai si nu faci miscare te ingrasi, si ai grija la ce mananci, concentreaza-te pe fibre, proteine, mai putin glucide si lipide (dulciuri si grasimi).