| oSalamadra a întrebat:

Buna! De ce nu ma ingras? Mananc foarte mult in fiecare zi si sunt sedentara. Depasesc 3000 calorii si mananc foarte multe prostii junk food

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti tanara - organismu arde repede grasimile. Dupa 28 vezi cum faci burta

| Frank51 a răspuns:

Corectie, crezi ca esti sedentara, pe cand de fapt nu esti.

| oSalamadra explică (pentru Frank51):

Adica? Stau toata ziua la PC crying

| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil ai vreo dereglare metabolica sau vreo hiperfunctie tiroidiana. Verifica hormonii tiroidieni si vezi cum ies. Daca ies normali poate asa este metabolismul tau de fel. Consulta un endocrinolog daca vrei sa te ingrasi, poate e ceva de natura endocrina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai venit să ne faci în ciudă? laughing Spune. straight face

Lăsând gluma...probabil ai un metabolism accelerat, consideră asta ca binecuvântare. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa suferi de hipertiroidism, ai glanda hiperactivi ceea ce rezulta un metabolism accelerat, dacă ai asa ceva cam orice ai manca tot asa vei arata skinny. Ar trebui sa te bucuri ca ogramada de persoane se îngrașă de la câteva pahare cu apa și mâncat moderat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numeri caloriile prost.