| BananaSuparata a întrebat:

Daca nu mai mananc 1 saptamana deloc, si beau doar apa ..cat as slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă stai fără glucide 48 de ore, apar tulburări degenerative, la nivelul creierului, adică începi să te tâmpești.

| dragos9234 a răspuns:

Peste 10 kg daca mananci ceva in fiecare zi.
Un iaurt de exemplu.
Efectele nu sunt prea benefice pentru tine.

| Ana_4223 a răspuns:

Mai tu trebuie sa mananci putin si des iti zic eu cam ce sa mananci.deci dimineata te trezesti mananci niste lapte cu cereale apoi pe la 12-1 pranzul niste orez cu ceva in afara de salam si carne pe la 4-5 un iaurt iar pe la 6-6 jumate nniste salata de varza cu piept de pui la gratar ca pieptul de pui la gratar nu ingrasa.dar nu mai mananci absolut nimic dupa 7..pestele este un element important fiindca nu ingrasa.bei doar apa plata sau sucuri naturale ..eu asa am facut si am slabit si bineinteles fara cascaval salam carnati, paine alba sau paste ca si alea inngrasa. daca nu esti multumita de sfaturile mele cauta un nutritionist.bafta la slabit

| emi1998 a răspuns:

În primul rând întrebarea este aiurea. Înfometându-te ai slăbii max 5-10 kg(în funcție de greutate) dar apoi te-ai îngrășa iar.Organismul se poate obișnui până la urmă cu puține calorii.Ideea este că trebuie să schimbi alimentația gen mec sau alte fast-food-uri să faci exerciții etc.De asemenea ai putea să începi o cură de detoxificare și/sau să consulți un nutriţionist. Un prieten a slăbit vreo 20 kg datorită nutriţionistului în vreo 4-5 luni.

| naturistul a răspuns:

Pana te va lua salvarea, este incorect!

| 123teodor123 a răspuns:

Nu cred ca este posibil acest lucru deoarece nu ai putea supravietui. O saptamana fara mancare este imposibil de realizat pentru un om normal. Apa, chiar daca este asa importanta, nu poate sa inlocuiasca mancarea. Sper ca raspunsul te-a ajutat.

| tuintrebieuraspund a răspuns:

Ai muri