| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana ia zilnic cate 10 pastile (odata) de paracetamol, dupa cat timp cedeaza ficatul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poti lua si niste ACC cu paracetamol. Asa stii ca nu pierzi ficatul degeaba. Nu mori dacă iti lezezi ficatul, cel puțin nu asa usor si repede cum ti ai dori. Data viitoare ia alte pastile, antidepresive, dar la prescripție medicului dacă se poate. Asa nu te vei mai simti rau.

| Furdui_Alex_1995 a răspuns:

Doar nu vei vrea sa te omori