| Ymela a întrebat:

Poate ceda ficatul deodată si sa mori? sau cedează ficatul in timp Chiar daca nu mergi l spital?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sunt mii si mii de boli pe lumea asta, acum nu poti sa stai sa te gandesti ca o sa se intample ceva, trebuie sa iti traiesti viata.
In general daca apare vreo problema de sanatate, vei avea simptome, atunci vei sti ca e ceva inneregula.

| T0T a răspuns:

Atâta timp cât nu cedează prea devreme să știi că ar fi preferabil să te omoare din prima decât să te chinuie boala până când oricum mori. Nu e cum ai putea să îți trăiești cum trebuie viața bolnav.

| iar99Teo a răspuns:

Subit nu cedeaza...doar printr-o trauma directa sau substante chimice toxice administrate voit. Poate ceda in urma unei afectiuni de durata.
Afectiunile hepatice sunt vizibile si in general ai timp sa ajungi la spital.