| Danut_Iancu_1995 a întrebat:

Daca o persoane are multiple boli si face vaccinul covid moare sau ce se intampla doresc seriozitate, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Vaccinul stimuleaza imunitatea, cum sa moară? Cine te-a mintit?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica sa moara de la vaccin? Normal ca fiind bolnav cronic vaccinul il va ajuta sa nu se imbolnaveasca de covid. Logic...

| anonimg a răspuns:

In mod normal statul raspunde si el va plati despagubirile necesare. Dar cum cei mai mult din conducere sunt corupti, sa nu ne asteptam la despagubiri.

| anonimg a răspuns:

Mulți oameni refuză să își vaccineze copii mici din pricina că vaccinurile pot aduce probleme grave ale copiilor (autismul, de exemplu).
Caută pe YouTube: Decrețeii. Decrețeii sunt copii ajunși cu malformații (nascute sau dobândite). Deci vaccinurile pot face rău. De aceea mulți oameni refuza vaccinurile chiar mai înainte de existența covid 19.

| Yuoia a răspuns:

Cum sa moara daca face vaccinul? Vaccinul il apara de complicatii.

| badpanda a răspuns:

Nu se intampla nimic grav (pentru ei) deoarece te pun sa semnezi o declaratie in care iti asumi toate riscurile.
Despagubiri zero.

| InOrOut a răspuns:

Eu zic ca vaccinu nu e vaccin, e un retrovirus activ care e dezactivat momentan prin temperatura scazuta. Intra direct in celula si o infecteaza ca sa faca anticorpi direct. Pe langa anticorpi poate mai face si altceva rau, zic doar.

| InOrOut a răspuns (pentru InOrOut):

Adica nu intra in nucleu intra in citoplasma ca e RNA nu ADN. Sunt explicatii pe Youtube. Ideea de retrovirus nu imi place atata tot.