| Blackwoman27 a întrebat:

Daca o saptamaa nu mananci paine deloc dar mananci lactate si fructe cat vei slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Am tinut un regim fara paine, adica fara tot ceea ce contine aamidon si surpriza, dupa 2 luni am slabit in jur de 1 kg laughing. Depinde de metabolismul fiecaruia dintre noi, consider ca orice aliment isi are rolul bine determinat in organism.

| relian a răspuns:

Poti minca si iarba ca tot te vei ingrasa.Nu ce maninci conteaza ci cit maninci.Organismul are nevoie de o anumita cantitate de energie pentru a functiona normal.Tu daca ii dai mai mult decit are el nevoie, acel plus il va depozita sub forma de grasime.Cam asta se intimpla.Acum ca maninci lapte, piine sau salata e tot aia, depinde doar cita mainci.Bineinteles daca maninci o salata nu echivaleaza cit o felie de piine, insa ca idee orice ai minca ce este peste nevoia organismului se va transorma in grasime. Daca maninci lactate la greu si fructe cu siguranta nu vei slabi deloc, poate te vei ingrasa mai mult.Consulta un nutritionist, sau maninca lactate putine si fructe la fel putine si asa poti slabi.Bafta

| AirănMeidăn a răspuns:

Depinde si de cantitate, efortul fizic, mai multe. Eu m-am obisnuit de mult timp fara paine, si nu am slabit, ci am ramas la aceeasi greutate.

| Blackwoman27 explică (pentru AirănMeidăn):

Pai saptamana asta m-am simtit foarte rau si am mancat doar : o punga de crochete, 2 portocale, 1 banana, 500 g lapte si cam atat, nu aveam pofta de mancare

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Blackwoman27):

Vei pune la loc imediat ce revii la mancatul normal.

| Syndre a răspuns:

Nu contează ce mânânci, important e să fii în deficit caloric.
Pâinea e într-adevăr nu chiar "ușoară" în calorii, dar nici fructele NU sunt și nici lactatale grase.
Renunță la pâine, fructele în cantități limitate(100-200 grame/zi și evită strugurii/bananele sau alte fructe foarte dulci) iar lactatele numai până în 10% grăsime. Mânâncă multe legume, pește și carne slabă. Mult succes!

| cristinela4 a răspuns:

Depinde de organism, dar dacă vei mînca în exces fructe și lactate nu vei slăbi defel.

| vampyremisa a răspuns:

Depinde de metabolism. Poti slabi sau deloc. Daca vrei sa slabesti consulta un nutritionist!

| HollywoodUndead33 a răspuns:

Hey! Te sfătuiesc să nu faci asta. Pierderea kilogramelor bruscă poate duce la complicații. Cred că dacă vrei să slăbești, mai bine te consulți cu medicul de familie înainte.
Apropo, cine te place, te place așa cum ești. Nu e nevoie să te schimbi pentru nimeni în lume. Ești frumoasă!
Bye! :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru HollywoodUndead33):

Cum adică nu e nevoie să se schimbe pentru nimeni? La kilogramele în plus trebuie renunţat neapărat, grasimea numai rele îţi aduce, nu ai niciun avantaj dacă eşti gras. Nu e sănătos să fii gras, plus că mai araţi şi rău.
Şi apropo, de unde ştii tu dacă e sau nu e frumoasă? Ai văzut-o măcar?

Şi nu văd ce e rău în a mânca numai lactate şi fructe, doar asta se mănânca în principal dacă vrei să slăbeşti.

| Blackwoman27 explică (pentru HollywoodUndead33):

Pai saptamana asta m-am simtit foarte rau si am mancat doar : o punga de crochete, 2 portocale, 1 banana, 500 g lapte si cam atat, nu aveam pofta de mancare