| anonim_4396 a întrebat:

Daca port ochelarii altcuiva fara sa fie nevoie e posibil sa imi afecteze vederea?

7 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Normal. Depinde cat ii porti, ce dioptrii are persoana respectiva etc.
De ce ai purta ochelari fara sa fie nevoie?

| Riley777 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Are -1.25 si i-am purtat cam mult 7-8 minute

| GoldenZenith a răspuns (pentru Riley777):

Nu ti-a afectat nimic. happy
Ideea e sa nu ii porti pentru perioade mari de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca zici ca i-ai purtat 7-8 minute, eu cred ca nu ti-ai afectat vederea, adica nu te gandi ca o sa orbesti.

| Riley777 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar daca mi-au crescut dioptriie

| anonim_4396 explică (pentru Riley777):

Dioptriile cresc in timp, nu in cateva minute! Eu zic sa te linisteti, iar daca vrei intr-adevar sa verifici du-te la oftalmolog.

| luliluli a răspuns:

Bineinteles ca iti afecteaza vederea. Ochiul incearca sa se adapteze la conditiile de mediu, in cazul de fata la prezenta ochelarilor.