| adrianpetrican a întrebat:

Daca porti haine prea stramte te poti imbolnavi de inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, dar arati ridicol cu ecva atat de stramt de oamenii consdiera ca te-ai ingrasat si nu te mai incap hainele.

| Brizbriz a răspuns:

Da, inima se OFTICA tongue

| 1234568807 a răspuns:

Depinde cat de stramte sunt, dar eu nu suport hainele stramte din motiv ca ma simt incomod, nu stiu cum pot purta altii blugi mulati de abia mai mergi in ei

| MihaiSpeedster a răspuns:

Prieteni, hainele strâmte pot obstrucționa circulația doar la extremități (mâini, picioare). Până să ajungi să mori, cu siguranță simți membrele respective amorțite, învinețite, șamd. Chiar și dacă ești inconștient (leșinat), după o anumită perioadă în care membrele respective nu sunt irigate, se necrozează și trebuiesc amputate, dar de murit tot nu mori. Nu mai speriați omul degeaba.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Maestre, scrie detaliile complete dacă vrei răspuns complet. Spune ce haine, unde te strâng, șamd.

| newaccountbye a răspuns:

De exemplu Blugii prea strâmți, îngreunează circulația sângelui. Dacă ii porți repetat pot duce și la imbolnavire.

| DARLINGx a răspuns:

Dar să nu fie strâns rău de tot atunci (da) poți păți ceva! oprești circulația sângelui.

| adrianpetrican explică (pentru DARLINGx):

Si daca opresti circulatia atunci ce se intampla?

| darrio2007 a răspuns (pentru adrianpetrican):

Daca opresti circulatia, mori.

| DARLINGx a răspuns (pentru adrianpetrican):

Vei muri dacă oprești circulația

| anonim_4396 a răspuns (pentru adrianpetrican):

O sa simți

| GărgărițaMinune a răspuns:

Hainele prea strâmte îți pot opri (îngreuna) circulația sângelui.

| bebicasoftballs a răspuns:

Da, posibil sa dezvolti complicatii la aproximativ 75% din organele interne