| doarunbaiatcurios a întrebat:

Dacă probabil nu sigur am gușă moștenită genetic,dar e zic că mai mult de la fast fooduri doarece am avut o periodă cat am fost mic cănd mancam numai porcarii,tin sa mentionez că nu prea am burta, aproape deloc, ce spuneti pot scapa de gusa facand sport si epuizare fizică?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nop. E mai bine prin operație chirurgicala.

| doctorandus a răspuns:

Gusa faci de obicei de la lipsa de iod. Sau alte probleme mai grave ale tiroidei. Nu te baza pe radio sant, mergi la medic.

| doarunbaiatcurios explică (pentru doctorandus):

Păi am mers tiroidă nu am, iodul ar trebui sa il fac

| doctorandus a răspuns (pentru doarunbaiatcurios):

Nu se intelege ce scrii. Eu nu sunt medic sa-ti pun diagnostic.