| doarunbaiatcurios a întrebat:

Pot scapa de gusa si fara operatie de liposuctie? Adica facand exercitii pentru gusa si exercitii in genral pe tot corpul, am 14 ani si presupun ca pielea mea este elastica deci ar fi mai usor,ce spuneti, se poate natural sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Am trăit s-o aud și pe asta laughing

| dinaprilie a răspuns:

Ai toate sansele la varsta ta..cauta video pe yt.

| 1234568807 a răspuns:

Poti scapa de gusa daca slabesti, fara nicio operatie

| CassiusAlexander a răspuns:

Trebe să slăbești.

| doarunbaiatcurios explică (pentru CassiusAlexander):

Asta i faza ca nu sunt gras, ba chiar am un fizic ok la varsta mea, 1, 80cm 72-75 kg, numai gusa ce ma deranjeazalaughing, am mancat foarte mult fast food de cand ma stiu si probabil ca s-a pus la gat.(gusa)

| floresdemayo a răspuns (pentru doarunbaiatcurios):

Haide, măi...
1.80 cm, 72-75 kg, în urmă cu câți ani? ))
Fast foodul se depune cam peste tot, abdomenul fiind cel mai predispus la mărire (mai ales in cazul bărbatilor, si la femei se depune cam peste tot (fese, coapse, talie, nu scapă nici abdomenul de depuneri)
Dar exclusiv la gușă, nu cred. E pe fond genetic? Nu cumva suferi cu glanda tiroidă? Crezi ca e doar o acumulare de țesut adipos?

Dacă tot îti zic ăștia că trebuie sa slabesti, atunci vino si da-ne vesti cand ajungi la 65 kg.
Facem din tine un manechin!hee hee