| anonim_4396 a întrebat:

Dacă sunt pe menținere de greutate la 1.66 și 47 kg pot sa mănânc dulciuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,doar ca sa nu manci multe, totul tine de caloriile asimilate

| lpavel a răspuns:

Doar foarte putin, de pofta! Dulciurile ingrasa!

| xerxes1 a răspuns:

Depinde ce metabolism ai, noi nu avem de unde sa stim.
Cunosc o slabanoaga care baga in ea ca sparta si nu pune un gram.

| cezar003 a răspuns:

Daca indraznesti sa mananci o bomboana, ai pus-o! daca insa mananci 3 la doua zile este acceptabil

| cezar003 a răspuns:

Tot ce este comestibil este necesar si binevenit, cu abuzurile este problema

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Daca mananci o milka si mai 3 saloane din pom, nu-i nimic maine nu atingi de loc ciocolata insa daca maine mai bagi o ciocolata din obisnuinta, deja este mult si vei simti

| ElSueno a răspuns:

Atat timp cat iti calculezi caloriile, da, poti manca. O ciocolata Milka cu lapte are in jur de 550 de calorii, asa ca in ziua cand vei manca o ciocolata vei mai putea manca doar niste piept de pui prajit in ulei de masline (recomandat) si niste cartofi fierti.

| Myky_Mihaela_1998 a răspuns:

Poti mânca dar nu in multe, poti gusta asa cate putin