| vladmR a întrebat:

Daca te doare pieptul, zona stanga a pieptului mai exact, iar cand incerci sa inspiri durerea sau depui efort se manifesta putin mai puternic ce inseamna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

E de la aerul rece. Daca nu trece in 2-3 zile, e recomandat sa te duci la doctorul de familie.

| Estera123 a răspuns:

Avand in vedere ca in stanga este si inima(de fapt e pozitionata in mijlocul cosului pieptului cu varful orientat spre stanga), dar putea sa fie de la inima. Dar, daca te doar si cand inspiri, clar este de la plamani. O usoara bronsita, ori pneumonie. Sau alte probleme specifice pneumologiei. Fa-ti o radiografie.

| SpIrO a răspuns:

Si eu am aceasta problema dar nu foarte des

| Kittyke a răspuns:

Nu stiu si mie mi s-a intamplat, dar durerea trece repede.