| Andrei265268 a întrebat:

(Baiat, 14 ani) simt o durere in piept. Ma doare doar cand apas usor zona. Durerea este pe partea stanga a pieptului direct sub sfârc. Doresc sa adaug ca în ultima vreme nu m-am lovit. Ma îngrijorează faptul ca punctul dureros este în zona inimii. Nu ma doare inima ci ceva între sfârc și inima. Durerea nu este foarte tare dar sunt îngrijorat. NU am mers la medic din cauza coronavirusului. Noaptea dorm intre orele 11 si 9 dimineața si ziua nu fac efort fizic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RavenNymph a răspuns:

Sună-ți doctorul de familie și cere-i sfatul. Ar trebui să își dea seama dacă poți face ceva în legătură cu asta de acasă, dacă poate fi amânat sau dacă e cazul să mergi la spital pentru mai multe analize.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"punctul dureros este în zona inimii."

pare ceva grav, suna la 112

| Dana1999 a răspuns:

Este de la faptul că te ai lovit, te apeși acolo. Inima nu doare!