| natalia886 a întrebat:

Buna TPUkissla 10 ani nu avem sani dar ma durea in zona pieptului asta insemna ca incep sa-mi creasca.Acum am 12 ani de fapt fac maine dar nu conteaza.Acum am sani si ma doare burta de multe ori ce inseamna asta? oricum iar ma doare in zona pieptului in cat timp imi cresc mai repede daca ma doare? nu-mi place durerea astalaughing.

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Nu-ti face probleme, la varsta ta este normal sa te doara tot organismul.
Esti intr-o crestere accelerata, devi adolescenta.
Ca sa uiti de aceste dureri e bine sa ai mai tot timpul activitate si mai ales sa faci multa miscare, eventual un sport.

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Tre sa iti vina menstruatia, vei deveni o domnisoara tongue
Oricum ai grija cu baieti, aia mari iti vor da tarcoale, vei fi o prada usoara laughing Mai am dat eu de cateva de aratau de 16 17 laughing ma bagam cu ele in seama, cand ziceau ca au 12 ani fugeam de rupeam pamanturolling on the floor
Ai grija.

| St3fan97 a răspuns:

E normal corpul tau se dezvolta la capacitate maxima acujmwinking!

| NoraK a răspuns:

Ti-a venit menstruatia pana acum? ca daca nu atunci acesta ar putea fi un semn, nu te ingrijora happy

| natalia886 explică (pentru NoraK):

Gasesc doar un lichid albicios pe lenjerie.

| natalia886 explică:

Sanii se intaresc.Acum o saptamana ma uitam in oglinda si nu prea mi se vedeau sanii prin tricou dar acum se vad destul de bine.

| PsihinG a răspuns (pentru natalia886):

P.S. Si ca sa nu te mai doara asa de tare, gandeste-te ca o sa devii o fata frumoasa, care o sa zapaceasca multi baieti! laughing