| anonim_4396 a întrebat:

Daca te duci la farmacie fără un adult sau rețetă de la medic/psiholog, si ceri antidepresive, iți dă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, trebuie sa ai obligatoriu reteta

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se joaca nimeni cu astea. Poate iti da o pastila daca te cunoste.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fara reteta nu se pot elibera.

Dar ti-as recomanda ca antidepresive, suplimente cu Magneziu, Vitamin B3 si B6 si Tinctura de sunatoare.
Vitaminele se iau cate 1 din fiecare de 3 ori pe zi, iar tincutura de sunatoare, cate 1 lingurita in 100ml de apa, de 2-3 ori pe zi.
Intr-o saptamana esti deja alt om!

Atentie, nu cumpara Vitamian B complex, pentru ca procentajuld eB3 si B6 este atat de ic, canu ajuta cu nimic.
Cumpara flacon singur de Vitamian B3 si unul de B6 si nu uita: de 3 ori pe zi, cate 1 pastila din fiecare vitamina.
Nu te speria, vitaminele nu au efecte secundare, dar sunt in surplus, se elimina singure prin urina.

| ShadedCanvas a răspuns:

Nu.Nu are niciun motiv pentru a face asta,pe langa ca e ilegal.
Ia-o cu inceputul:daca nu ai consultat un psiholog, nici macar un cadru cu instruire medicala, de unde sti ca trebuie sa recurgi la farmaceutice? Zile proaste are toata lumea, nu lasa sa te afecteze pana intr-un punct in care intra in discutie pastilele. Daca deja urmezi un asa 'tratament', trebuia sa ai o reteta de la bun inceput.