| Niculae_Mirela_2003 a întrebat:

Dacă te operezi de apendicita si îți face anestezie locală mai vezi ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, vezi o taietura mica pe burtica, sau 3 puncte, depunde de procedura de operatie: clasica sau laparoscopica, dupa operatie.
In timpul operatiei nu ai cum sa vezi nimic, pentru ca vei sta intinsa si vei avea un cearsaf in fata ta, medicii lucrand in partea de jos a corpului.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce anume sa vezi? Te referi la faptul daca vei fi constient in timpul operatiei? Sau daca vei avea cicatrici după operatie? La ce anume te referi exact?

| Niculae_Mirela_2003 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Doamne fereste..nu este destul de clar? Dacă vad cand ma opereaza

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai dragă Mirela?

| Niculae_Mirela_2003 explică (pentru CristiDinBucuresti):

15 ani dragă Cristi...pt ce contează?

| spraytag88 a răspuns:

Eu am avut apendicita si mi-a facut anestezie generala, nu cred ca se face locala