| anonim_4396 a întrebat:

Daca un fel de bubite pe pielea penisului aceeasi culoare ca culoarea pieli ce inseamna nu ma doare nu am absolut nimic mi-a aparut si le am de vreo 6 luni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Al999 a răspuns:

Si am 14 ani

| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Din descrierea ta nu pot sa-mi dau seama despre ce fel de bubite vorbesti.
Daca doresti sa te ajut trebuie sa-mi spuui ce varsta ai si daca ti-ai inceput viata sexuala.
Este posibil ca acele bubite, asa cum le denumesti tu, sa fie normale, insa mai bine ai discuta cu tatal tau, daca poti despre asta.
Poti de asemenea sa discuti si cu psihologul scolii despre asta.
Daca observi orice mica modificare trebuie sa te duci la un medic ginecolog.

| Al999 a răspuns (pentru Eschimoasa):

Am niste bubite care sunt un fel de umflaturi.
I-am spus tatei si a spus ca este o iritatie dar nu sunt sigur de asta.

| Eschimoasa a răspuns (pentru Al999):

Cel mai bine este sa te duci la un ginecolog, chiar daca tatal tau spune ca este o iritatie.