| relly1 a întrebat:

Dati-mi si mie o dieta de slabit in afara de sport ca fac dar nu prea da rezultate va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Poti incerca asta:
Micul dejun

O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
Doua oua fierte sau prajite in putin ulei de masline.
Doua felii de sunca presata sau parizer slab, de pui.

Pranz
O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
Carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate.
O salata fara sos.

Cina
O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
Carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate.
Legume pe saturate, dar in afar de cartofi, porumb, mazare, fasole uscata, soia.

Inainte de culcare
Un pahar de lapte degresat sau suc de rosii.

Graprefruitul este important si nu trebuie inlocuit cu alt fruct, caci el declanseza procesul de ardere a grasimilor.

Mai multe vezi aici:
http://www.cura-de-slabire.ro/diete/dieta-cu-supa-de-varza.html

http://www.eva.ro/......21559.html

Dar nu te lasa nici de sport este f important incearca si astea:
http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs

http://www.youtube.com/watch?v=U6zKpB-4X8w
Bafta!

3 răspunsuri:
| TheKKosmyyn a răspuns:

Buna! Mananca legume si fructe, de exemplu
-spanac cu orez/ou
-sucuri naturate(facute la storcator:de ortocale, kiwi, capsuni)/apa plata(fara minerala)
-fructe/legume proaspete
-carme de pui/peste la cuptor/gratar
-fara paine(doar neagra/cu cartofi)
-rar [o data pe zi(si putin)]carnita de poc, o felie de salam/sunca presata/carnat(ca sa-ti faci poftele)
-dulce:prajituri de casa(cu indulcitori naturali)/compoturi/salam de biscuiti/5-10 cipsuri{de pofta[nu mai mult]}
Cam atat, sper ca te-am ajutat, Bafta!

| relly1 explică:

Multumesk mult

| Pisicutza_Georgi_1990 a răspuns:

Sa mananci fara paine, si dupa ora 6 seara sa nu mananci deloc