| DeeaRi a întrebat:

Dati-mi un motiv bun pentru care sa ma las de masturbare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Esti fata? Cauta-ti iubit si faceti amor. big grin

| Azµre a răspuns:

Devieri de comportament, probleme la nivel psihic, obsesie pentru acest sport. Și multe altele!

| DeeaRi explică (pentru Azµre):

Ce fel de devieri de comportament?

| Voidwithin a răspuns:

Singurul motiv ar fi in caz ca ai fi destul de ocupat..Si nu ai avea timp pentru prostia asta.

| tpuforyou a răspuns:

big grin Gaseste o activitate placuta, asculta muzica, iesi cu prietenii fa sport... gasesti tu ceva. Bafta!

| Camelisa a răspuns:

Incearca sa te bazezi pe altceva, nu te mai gandi, iesi afara sauuu cautati un iubit big grin

| mirel1983 a răspuns:

Dar de ce sa te lasi?

| acerasus09 a răspuns:

Gaseste alta ocupatie... e o prostie "masturbarea". Mai bine iti faci un prieten real care sa te iubeasca si poti sa-i propui o partida de amor.winking

| AureolaMofetica a răspuns:

Masturbeaza pe altcineva...

| xsl33t a răspuns:

Practicat in exces iti dai peste cap tot sistemul nervos, si pe timp lung aduce o gramada de efecte negative la nivel psihic si fizic

| DeeaRi explică (pentru xsl33t):

De ce aduce pe nivel psihic? Si ce efecte?

| xsl33t a răspuns (pentru DeeaRi):

Esti fata sau baiat? in momentul orgasmului in creier se activeaza anumiti neurotransmitatori, acestia produsi in acces nu mai au timp sa se refaca, o deficienta a lor duce la oboseala fizica si psihica, probleme de memorie, vedere incetosata, convulsii

| DeeaRi explică (pentru xsl33t):

Acest lucru se intampla si in gazul sexului?

| Lazar_Marian_1996 a răspuns:

1. esti baiat si e normal sa faci laba/masturbare dar odata pe saptamana nu mai mult, mam documentat si eu si te va afecta cand vei creste.
AFECTIUNI: o vei avea mai mica cu minim 2 cm si max 4 cm din cat ar trebui sa o ai.
va sta intr-o parte, depinde cu ce mana faci.
si... da aduce probleme psihice. gen: stres, nebunie(serios!)agitatie(panicatie) deci scapi totul de sub control

| PewdiepieZone a răspuns:

Gandeste-te ca atunci cand tu te masturbezi moare o pisicuta!