| MadaMary67 a întrebat:

Dau funda
Catelusa mea (are vreo 10 ani) a venit muscata pe spate dupa asta i s-a facut puroi dar i s-a spart acum dupa vreo 2 zile i s-a facut puroi pe tata si e super umflata si ii curge lichidul acela, nu pot sa o duc la veterinar. Help ce as putea sa ii dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu poti sa o duci la veterinar? Nu ai maini sa o iei in brate?
Pai moare, daca deja s-a umflat... problema este ca nu aveti pic de inima sa-l duceti la veterinar, preferind sa-l tineti acasa in dureri cumplite.
Tu nu poti sa-i faci nimic, deja este tarziu, are nevoie urgenta de antibiotic injectabil si de curata rana aia infectata.
Pacat ca nu aveti inima... sa stati un animalultul ala in asa hal.

Răspuns utilizator avertizat