| AlexAL275 a întrebat:

Zilele trecute cățelușa mea cred că a fost mușcată de altă cățea sau s-a lovit de ceva, nu știu sigur. A avut într-o parte luată toată pielea și eu și mama am încercat să o tratăm, am dezinfectat-o și i-am pus ceva acolo, dar degeaba, peste o oră era exact la fel, acum parcă s-a mărit și s-a făcut puroi. La veterinar nu cred că o să fie deschis, ce aș putea face?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Veterinarii nu lucreaza strict dupa un program, au numarul de telefon pe usa, si vorbesti cu ei. Majoritatea lucreaza pe cont propriu, deci ii gasesti si in weekend.
Nu mai faceti nimic singure, e clar ca sunteti paralele, si o chinuiti mai tare decat daca ati fi lasat-o sa se vindece natural.

| mateiandracamelia a răspuns:

In primul rând cel mai bine ar fi sa te duci la un veterinar dintr-un oras apropiat tie și sa faci rost de o programare sau sa rezolvi pe loc. Rănile sunt diferite in funcție de cine a făcut-o, dacă este una mai gravă, tot ce poți face tu este sa previi unele infectări, însă atât!