| xRlly a întrebat:

Salut, am o problema, de aproape o saptamana am partea dreapta din spatele dintilor din fata, acei 2 dinti mari din fata, am partea din spate umflata si nu imi trece, nu am dureri sau pulsuri, am dureri cand apas cu limba pe ea, am incercat sa o sparg ca am crezut ca este puroi dar nu merge spart, am intepat si cu acul chiar foarte puternic si dupa am impins cu limba sa vad daca iese puroi sau sange dar nu, daca m-ati putea ajuta ar fi super.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Jouliete a răspuns:

Uite-te pe acest site poate te ajuta, oricum recomand sa mergi la dentist : http://ozdorovchyyklub.icu/sa%CC%86na%CC%86tate/bump-on-roof-of-mouth/

| xRlly explică (pentru Jouliete):

Nu este problema despre acel lucru din mijloc la cerul gurii, eu fix langa cei 2 dinti din fata am o umflatura care nu imi trece cred, am mai avut acest lucru si inainte dar mi-a trecut in maxim o saptamana dar vad ca aproape trece o saptamana si nu imi trece si d-aia am intrebat aici.